Hakkımızda


Firmamız, 1974 yılında İstanbul'da Mikronize Zımpara Tozu İmalatı ile ticaret hayatına başlamıştır. Zaman içerisinde gelen talepler doğrultusunda sektörün ihtiyaç duyduğu ve pazarında büyük boşluklar bulunan Magnezit Bağlantılı Silim Taşları üzerine çalişmalara başlamış, uzun süreli araştırmalar ve çeşitli deneyimlerden sonra üretim aşamasına geçerek Mermer ve Karo sektörüne ilk adımını atmıştır.

35 yılı aşkın süredir mermer sektörüne hizmet veren firmamız bilgi ve deneyimlerini zaman içersin de geliştirmiş, sektördeki yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri takip ederek edindiği bilgi ve birikimlerini Mermer, Karo ve Granit abrasivlerinin üretiminde uygulamaya geçirerek sektörün sayılı öncü kuruluşları arasında yerini almıştır.

Firmamız 1999 yılında yatırımlarına hız vererek marka oluşumuna bir yenisini eklemiş ve Akıntaş Abrasivi bünyesine katarak sektörde kalıcı olduğunu bir kez daha ispatlamıştır. Sektöre daha iyi hizmet verebilmek amacıyla yol alan firmamız, kalite ve güven anlayışını en yüksek düzeyde kendine prensip edinerek AKTAŞ ve AKINTAŞ marka patentli abrasivlerini Türk Mermer Sektörü ve siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunmaktan mutluluk duyar.